Osiągnięcia

Podziel się na:

Witam wszystkich fanów, byłych, obecnych i całe rzesze przyszłych 😉
Ten skromny dział powstał właśnie z myślą o Was i dla Was abyście mogli śledzić wszelkie te efekty moich poczynań, które zostały upublicznione na łamach pism i czasopism, stronach kalendarzy a nawet znaczkach pocztowych, przez tych, którzy je docenili i zapragnęli uszczęśliwić zwykłych ludzi poprzez ofiarowanie możliwości podziwiania mojej twórczości rzeszom czytelników czy telewidzów czasem…

Jednocześnie z głębokim smutkiem i żalem musze się przyznać, że choć fala mojego talentu zalewa prasę nie od dziś, to dopiero teraz (z powodu wrodzonej skromności) zdecydowałem się na zorganizowanie odrobiny miejsca dla tych osiągnięć na mojej stronie i z tego właśnie powodu wiele materiałów, których wcześniej nie gromadziłem nie znajdzie się tutaj … Chyba, że …pomożecie. Pomozecie?
Byłbym niezmiernie wdzięczny. Jeśli więc ktoś posiada gazetki, pisemka, programy TV: “mój pierwszy Raz ” i “załóż się” i wiele innych niezidentyfikowanych, cokolwiek co zawiera fragmenty i dowody na to, że ktoś docenia to co robię, latając z tym cholernie ciężkim kaskiem tyle lat i przemierzając niejednokrotnie w biegu lotnisko by w obiektywie zatrzymać jakąś piękną chwilę to zaklinam Was: ODEZWIJCIE SIĘ !!! Dzięki
Autografy przez telefon.

Z lotniczym Pozdrowieniem: Ci Pa
Wasiu


Osiągnięcia

 

Festiwale

pete.mpg - 133Mb

Film – II miejsce
25 listopada 2006r.

Reklamy

kos_tp.mov - 4.27Mb

CITI_SKOK_FINALNY.mpeg - 4.91Mb

tym razem wystąpiliśmy jako statyści w tej reklamie…

Czasopisma


czasopismo exstremium 4/2006

Ok?adka - 161kb
czasopismo exstremium


czasopismo nurkowanie


czasopismo Men’s Health

 


Total FUN

 

 


Dziennik Polski

 

 

 Życie częstochowy 2010

W internecie

Produkuje kaski dla spadochroniarzy

Inżynier mechanik ortopeda – mówi o sobie Leszek Potępa z Częstochowy. Zawodowo zajmuje się wytwarzaniem protez. Jest też doświadczonym skoczkiem spadochronowym. Z połączenia pracy i pasji wyłoniło się nowe zajęcie: produkcja kasków spadochronowych. Do tej pory wykonał ich kilkadziesiąt.
Fot. wasiu.eu
Kaski spadochronowe produkowane przez Leszka Potępę, znanego w środowisku jako “Wąsiu”, wykonane są z żywicy epoksydowej. Każdy z jednego kawałka, nie są klejone. – Jeden kask buduje się średnio około tygodnia. Najpierw trzeba przygotować gipsową formę. Do produkcji kasków dostosowałem technologię, której używam przy wytwarzaniu protez – wyjaśnia Leszek Potępa, który sam o sobie mówi “inżynier mechanik ortopeda”. Budowa protez to jego zawód – z kasków nie dałoby się wyżyć. – Nie ma aż tylu zamówień, poza tym nie wytwarzam ich seryjnie, każdy przygotowuję na indywidualne zamówienie, co podnosi koszty– tłumaczy. Jego kaski można zobaczyć na strefach w Polsce oraz za granicą.Każdy kask może być ozdobiony indywidualną grafiką. – Wystarczy przesłać mi koszulkę lub materiał z wybranym wzorem. Kolorowy materiał wtapia się w strukturę włókna. Dzięki takiej technice powłoka jest trwała, nie ma żadnych odprysków jak w przypadku kasków malowanych – zapewnia Potępa. Jeżeli ktoś nie ma gotowego wzoru, może przesłać obraz w wersji elektronicznej. Taki obraz trzeba potem wydrukować, przenieść na odpowiednio elastyczną tkaninę i wtopić.

Kask jest indywidualnie dopasowywany do rozmiaru głowy skoczka. Jeżeli ktoś zażyczy sobie kask z obudową na aparat fotograficzny czy kamerę, to wymiar takiej obudowy również dobiera się do konkretnego typu sprzętu. Skoczkowie wybierają też kaski dostosowane do preferowanej odmiany spadochroniarstwa – inne oczekiwania mają zwolennicy płaskiego spadania, inne miłośnicy freefly. Jedni wolą wyszukane kaski w krzykliwe wzory i kolory, inni jednobarwne orzeszki.

Na niektórych zagranicznych strefach zrzutu wymagane są zapięcia kasków, umożliwiające szybkie pozbycie się ich w sytuacji awaryjnej. – Taka sytuacja to np. zaczepienie linki spadochronu o obudowę kamery. Dlatego oferuję też kaski z szybko i łatwo rozpinanym zamkiem wyczepnym – mówi producent.

Leszek Potępa ma na koncie około 4,5 tysiąca skoków. Skacze w Chrcynnie. Pierwszy skok wykonał w 1986 roku. Skacze również z kamerą i produkuje filmy. Poza spadochroniarstwem pasjonuje się chopperami.

Sławomir Kasjaniuk

Galeria zdjęć (16):
fot. wasiu.eu

Kalendarze

Zawody

Najwyższy skok: 5350m:-)
Najwiżksza prędkość: 452 km/h

Moje osiągniecia indywidualne:
10.10.1991 – Wrocław, 1 miejsce na celność lądowania
22.10.1995 – Opole, 3 miejsce na celność lądowania
10.07.1999 – B. Kłodzka, 3 miejsce na celność lądowania
17.07.1999 – Ostrów, 2 miejsce na celność lądowania
05.09.1999 – Częstochowa, 1 miejsce na celność lądowania
18.09.1999 – Czechy, 2 miejsce na celność lądowania
04.12.1999 – Wrocław, 2 miejsce na celność lądowania
07.12.2003 – Wrocław, 1 miejsce w słupach
I wiele innych drużynowych i czwartych miejsc i ostatnich 😉

Inne

do góry

Podziel się na: