Windows Live Mail pozostaje w trybie OffLine.

Podziel się na:

        Może się zdarzyć, używając Windows Live Mail, że nie można odebrać wiadomości. Przy próbie odebrania poczty program informuje nas, że pracuje w trybie OffLine i odbieranie wiadomości zostaje przerwane.

Mimo wciskania przycisku TAK aby przejść w tryb OnLine, problem dalej występuje.

win7_livemail_offline1
W celu przywrócenia trybu OnLine w Windows Live Mail należy wykonać następujące czynności:

  1. Uruchomić program Windows Live Mail
  2. Wcisnąć przycisk „Pracuje w trybie OnLine”, znajdujący się po prawej stronie przycisku „Wysyłanie/Odbieranie”.win7_livemail_offline3
  3. Jeśli przycisk nie zadziałał i program dalej pozostaje w trybie OffLine należy uruchomić przeglądarkę Internet Explorer

W tym momencie w większości przypadków problem powinien ustąpić, jeśli nie, należy w przeglądarce Internet Explorer wejść do menu Plik i odznaczyć (usunąć zaznaczenie)Pracuj w trybie offline. Menu Internet Explorer, jeśli nie jest włączone, uzyskujemy przez naciśnięcie klawisza ALT.

win7_livemail_offline4

W przypadku, gdy Windows Live Mail dalej pozostaje tryb OffLine należy zresetować ustawienia przeglądarki Internet Explorer.

  1. W tym celu należy zamknąć wszystkie uruchomione okna Internet Explorer oraz programWindows Live Mail.
  2. Następnie należy kliknąć (win+r)  Start -> Uruchom -> Wpisać polecenie inetcpl.cpl. W zależności od konfiguracji Windows zamiast Uruchom może znajdować się Wyszukaj – działa podobnie.
  3. Uruchomi się okno Opcje internetowe. Należy przejść na zakładkę Zaawansowanei kliknąć przycisk Resetuj. Otworzy się okno „Resetowanie ustawień programu Internet Explorer” na którym należy wcisnąć przycisk Resetuj.

Po zresetowaniu ustawień Internet Explorer problem powinien ustąpić.

Autor: Tomek Interset

Podziel się na: